ГоловнаКонтактиМапа сайта

 Декларація про відповідність  

Відповідно до українського законодавства, виробники товарів повинні давати гарантію на вироблювану продукцію. Для документального підтвердження проводиться спеціальна процедура декларування.


В результаті цього процесу видається декларація про відповідність продукції - документ, який офіційно оформляється виробником товару або продавцем відповідно до державних норм, гарантуючи тим самим якість товару, що реалізовується.


Декларація, як правило, оформляється в тих випадках, коли це обумовлено технічним регламентом і модулями, вказаними в ньому. А також відповідно до вимог по відношенню до національних знаків відповідності.


Технічний регламент.


Технічний регламент є законодавчим актом, затвердженим уповноваженим органом влади. У ньому міститься опис усіх обов'язкових вимог до продукції для декларування.


Декларація відповідності технічному регламенту включає такі положення:


характеристика товарів або способи виробництва, які безпосередньо впливають на них;

певні вимоги до послуг, виконання яких вважається обов'язковим.


крім того, тут можуть бути вказані певні вимоги до упаковки, маркіровки, визначень і термінів, а також процесу виробництва, які можуть бути різними для різних видів товарів.


Процедура декларування.


Декларація містить в собі інформацію про товар: виробник, номер партії та кількість товарів, для імпортних товарів потрібні дозволи і документи для ввезення продукції, підтвердження санітарно-епідеміологічних експертиз.


Для сертифікації товарів в межах України, необхідно зареєструвати продукцію і отримати на неї сертифікат відповідності якості. Такі заходи сприяють тому, що на територію держави ввозяться тільки якісні товари, які повністю відповідають державним нормам.


Декларація про відповідність складається з технічних документів, які здатні підтвердити належну якість перевірених товарів. Це і характеристика товару, повний опис процесів досліджень і випробувань, нормативні документи, в яких вказані вимоги до певних видів продукції, сертифікати відповідності та інші документи.


Кожну декларацію необхідно вносити в спеціальний реєстр, в якому вказуються такі дані:


- терміни дії документів і їх номера;

- найменування виробника;

- найменування товару, що перевіряється;

- додаткова інформація.Дані про результати перевірки згідно з чинним законодавством необхідно виносити на офіційних сайтах органів, які займалися декларуванням товару.


Вартість змінюється від кількості технічних регламентів і від кількості додаткових випробувань продукції.


Як отримати Декларацію про Відповідність


Процедура отримання зареєстрованої в акредитованому органі декларації про відповідність складається з наступних етапів:


1. Заповнення заяви на проведення робіт з декларування із зазначенням наступної інформації: найменування продукції з кодами УКТЗЕД або ДКПП для вітчизняних виробників, вказати повну назву та адресу виробництва, назва та адреса заявника, контракт і інвойс якщо декларація видається на партію продукції, нормативний документ згідно якого виготовляється продукція для вітчизняного виробника.


2. Наступний етап залежить від обраного варіанту декларування: на партію товару - на митниці складається акт відбору зразків з подальшим їх відбором для проведення випробувань продукції, або акредитованим органом видається рішення і довідка про те що оцінка відповідності буде проведена після митного оформлення; серійна декларація (без вказування контракту та інвойсу) - може видаватися на підставі серійного Сертифікату Відповідності УкрСЕПРО з проведенням додаткових випробувань необхідних для підтвердження технічному регламенту або на підставі сертифікату перевірки типу з подальшим проведенням випробувань.


3. При отриманні позитивних протоколів випробувань декларація реєструється в акредитованому органу з сертифікації та завіряється печатками органу та виробника продукції або уповноваженої ним особи згідно довіреності.

Новини ЗЕД