ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Коментарі фахівців: Чи завершує банк валютний нагляд за  імпортною операцією, якщо товар надійшов на територію України,  але митне оформлення не завершене?  - 2019/08/29  

2019/08/29

Чи завершує банк валютний нагляд за імпортною операцією, якщо товар надійшов на територію України, але митне оформлення не завершене?

    Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 114.03

Коротка:

    Якщо товар надійшов на територію України, але його митне оформлення не завершено, та при цьому сума розрахунків за операцією з імпорту товарів перевищує 150 тис. грн., то банк не завершує валютний нагляд за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операцією з імпорту таких товарів.

    Повна:

    Відповідно до п. 9 постанови Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 7 «Про затвердження Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів» із змінами і доповненнями банк завершує здійснення валютного нагляду за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків, зокрема:

    якщо сума незавершених розрахунків за операцією з експорту, імпорту товарів не перевищує незначної суми. У разі здійснення розрахунків за експорт, імпорт товарів в іноземній валюті сума незавершених розрахунків за операцією з експорту, імпорту товарів визначається за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком на дату останньої події за відповідною операцією (остання дата платежу/надходження грошових коштів, дата поставки товару, дата зарахування зустрічних однорідних вимог);

    у разі імпорту продукції, яка ввозиться в Україну, – після отримання інформації з реєстру митних декларацій (далі – МД) про здійснення поставки за імпортною операцією з оформленням МД типу ІМ-40 «Імпорт», ІМ-41 «Реімпорт», ІМ-51 «Переробка на митній території», ІМ-72 «Безмитна торгівля», ІМ-75 «Відмова на користь держави», ІМ-76 «Знищення або руйнування» (якщо продукція згідно із законодавством України підлягає митному оформленню) або після пред’явлення резидентом документа (крім МД), який використовується для митного оформлення продукції (якщо на продукцію, що імпортується, згідно із законодавством України не оформляється МД).

    Підпунктом 7 п. 2 постанови Правління Національного банку України від 02 січня 2019 року № 5 «Про затвердження Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті» визначено, що незначний розмір валютної операції (далі – незначний розмір) – розмір валютної операції (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), який є меншим, ніж розмір, що установлений для фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу згідно із законодавством у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

    Відповідно до частини першої ст. 15 розділу III Закону України від 14 жовтня 2014року № 1702-VII «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» розмір, установлений для фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу згідно із законодавством у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення становить 150 тис. грн.

    Таким чином, якщо товар надійшов на територію України, але його митне оформлення не завершено, та при цьому сума розрахунків за операцією з імпорту товарів перевищує 150 тис. грн., то банк не завершує валютний нагляд за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операцією з імпорту таких товарів.

    [0|0|0|0|1]

З інформаційних ресурсів Інтернету: http://zir.sfs.gov.ua/



MDoffice