ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Необхідно внести зміни до Порядку розстрочення сплати ПДВ при  ввезенні обладнання для власного виробництва - ФРУ   -  2018/09/18 

2018/09/18

      Зміни до Порядку надання розстрочення сплати податку на додану вартість та застосування забезпечення виконання зобов’язань під час ввезення на митну територію України обладнання для власного виробництва розглядалися під час засідання Урядового Комітету з економічних питань.

      Нагадаємо, даний Порядок затверджено постановою КМУ від 07.02.2018 № 85. Федерація брала активну участь у розробці та доопрацюванні документу. Адже головна мета цього механізму - створення сприятливих умов для оновлення основних фондів українських підприємств та створення нових робочих місць.

      Під час засідання Урядового Комітету Федерацією було внесено чергові пропозиції стосовно дерегуляції Порядку для бізнесу.

      Зокрема, зазначив директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу ФРУ Олександр Яворський, у ФРУ розуміють необхідність надання заступникам Голови ДФС права погоджувати рішення митниці про надання розстрочення ПДВ на імпорт обладнання для власного виробництва та підтримують запропоновані зміни. Поряд із цим, є ще два нагальних питання також технічного характеру, пов’язаних із застосуванням цього Порядку.

      Цей Порядок добре працює, якщо все обладнання імпортується і декларується митниці одночасно.

      Проблема виникає, коли треба імпортувати та змонтувати завод чи технологічну лінію, окремі складові яких ввозяться та розмитнюються по черзі в порядку їх монтажу. Для таких речей у митниці є спеціальний термін «комплектний об’єкт» і спеціальна процедура оформлення таких комплектних об’єктів. Але ввезти в Україну комплектний об’єкт із розстроченням ПДВ відповідно до постанови КМУ № 85 неможливо ні юридично, ні фізично.

       Юридично - тому що весь порядок пристосований до одночасного ввозу та декларування митниці товару. А фізично - тому що навіть якщо піти шляхом отримання окремого рішення про розстрочення на кожну машину зі складовими (а це може бути 100 машин і більше), підприємство не зможе дотримуватися графіка монтажу, бо на кожне рішення треба від 10 до 25 днів і треба буде сотню разів подавати один і той же стос «макулатури».

      Друге питання стосується розміру фінансової гарантії. Згідно з пунктом 65 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу, залишок суми зобов’язань із сплати ПДВ підлягає гарантуванню.

      Тобто, згідно з Податковим кодексом, після щомісячної сплати чергової частки розстроченого ПДВ сума гарантії повинна відповідно зменшуватися. Проте в пункті 10 Порядку, затвердженого постановою КМУ 85, сума гарантії прив’язана до моменту сплати першого платежу розстроченого ПДВ. Саме тому Федерація пропонує внести зміни до пункту 10 Порядку, що дасть можливість значно зменшити вартість гарантії для підприємства.

      Обидва вказані питання є надзвичайно актуальними для вітчизняних виробників, вони обговорювалися на тематичному круглому столі щодо розстрочення ПДВ, який провела ФРУ ще в квітні цього року за участю фахівців Мінфіну та ДФС.

      Вони можуть бути вирішені незначним доопрацюванням Порядку і Федерація готова брати активну участь в невідкладному доопрацюванні проекту. За підсумками обговорення пропозицій Урядовим комітетом доручено Мінфіну спільно з ФРУ опрацювати зміни до постанови КМУ № 85 та внести узгоджені пропозиції до Кабінету Міністрів України.


http://fru.ua