ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Послуги для нерезидента з представництвом в Україні: що з  ПДВ  - 2018/09/18 

2018/09/18

Порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг. Адже об"єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції з постачання товарів/послуг на митній території України (п. 185.1 ПКУ).

У разі якщо резидент надає юридичні послуги нерезиденту, який зареєстрований як суб"єкт господарювання за межами території України, то відповідно до п. 186.3 ПКУ, для цілей оподаткування ПДВ місцем постачання юридичних послуг вважається місце, в якому нерезидент - отримувач послуг зареєстрований як суб"єкт господарювання.

А що коли нерезидент має своє представництво на території України? Чи не вважатиметься тоді, що місцем постачання послуг є митна територія України?

Представництво є відокремленим підрозділом головної компанії - нерезидента і не є юридичною особою (ч. 2 ст. 95 ЦКУ).

Водночас, пп. "г" пп. 14.1.139 ПКУ визначено, що особою для цілей р. V ПКУ є, зокрема постійне представництво нерезидента.

Таким чином, операції з надання резидентом юридичних послуг нерезиденту або філії чи офіційному представництву нерезидента не зареєстрованому платником ПДВ не є об"єктом оподаткування ПДВ, якщо місцем постачання послуг вважається місце реєстрації нерезидента за межами території України.

Тобто, якщо резидент буде надавати послуги представництву нерезидента, яке буде зареєстроване платником ПДВ, місцем постачання юридичних послуг буде митна територія України і, відповідно, операція буде об"єктом оподаткування ПДВ.

Таке роз"яснення надала ДФСУ в ІПК від 11.09.2018 р. № 3956/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Бухгалтер.ua

Новини ЗЕД