ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Власники авто на єврономерах повинні доплатити – Гройсман   -  2018/01/19 

2018/01/19

   Зі слів прем"єр-міністра, автомобілі на єврономерах потрібно реєструвати та правильно адмініструвати

   Власники автомобілів на єврономерах повинні платити ввізне мито на рівних умовах з іншими автовласниками.

   Про це в інтерв"ю НВ розповів прем"єр-міністр України Володимир Гройсман.

   "Я вважаю, що всі повинні бути в рівних умовах. І думаю, що всі повинні розмитнювати автомобілі за правилами, які є для всіх однаковими", - сказав прем"єр.

   Він також зазначив, що для цього можна переглянути ввізні ставки і, можливо, щось оптимізувати. За словами Гройсмана, в Україні на авто з єврореєстрацією їздять багато добропорядних людей. Однак, на таких авто також здійснюється велика кількість злочинів, наїздів і вбивств.

   "І знайти винуватців неможливо. Такі машини потрібно реєструвати, правильно адмініструвати", - зазначив він.

   Також прем"єр нагадав, що уряд подав закон, який є базовим для посилення відповідальності за грубе порушення правил дорожнього руху. У ньому написано про реєстрацію таких автомобілів, щоб можна було чітко розуміти, хто на них їздить.

   "Я впевнений, що це буде хороший крок для легалізації тих, хто управляє цим транспортом", - додав Гройсман.

   За даними ДФС, станом на 1 листопада 2017 року на території України перебувало понад 383,3 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, в тому числі з порушенням терміну - майже 236,6 тис. автомобілів.

   Нагадаємо, що ще в травні минулого року Гройсман заявляв, що уряд готовий взяти участь в підготовці змін до законодавства, що стосуються автомобілів з іноземною реєстрацією.

   6-7 вересня під Верховною Радою провели акцію протесту з вимогою ввести доступне розмитнення для авто з єврономерами.

   Зараз для громадян України неможлива реєстрація ввезених з-за кордону авто, які не відповідають стандартам Євро-5. Це означає неможливість реєстрації автомобілів старше 2010 року випуску (коли почав діяти цей стандарт) - незалежно від їх технічного стану.

   Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявляла, що вартість розмитнення авто на єврономерах складе від €1 тис.

   Пізніше вона зазначила, що законопроект про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації в Україні вже готовий.

   У середині листопада в Кабміні заявили про наміри зобов"язати власників транспортних засобів, що тимчасово ввозяться в країну, ставити їх на облік протягом 10 робочих днів.

   На початку грудня минулого року Державна фіскальна служба повідомила, що стягнула 38 млн грн штрафів за порушення строків транзиту і термінів тимчасового ввезення автомобілів

   Читайте інтерв"ю з Володимиром Гройсманом в свіжому номері журналу Новое Время - №2 від 19 січня 2018 року.

Журнал "Новое время"

Журнал "Новое время"