ГоловнаКонтактиМапа сайта

  У Держпродспоживслужбі шукали шляхи вирішення проблем, які  виникають при експорті деревини до Туреччини  - 2017/12/11  

2017/12/11

У Держпродспоживслужбі під головуванням директора Департаменту – Головного державного фітосанітарного інспектора України Андрія Челомбітка відбулася нарада з проблемних питань, які виникають при експорті деревини до Республіки Туреччина.

Участь у нараді також взяли фахівці центрального апарату Держпродспоживслужби та її територіальних органів, представники Держлісагенства та бізнесу.

За словами Андрія Челомбітка, за 9 місяців поточного року Україна експортувала понад 1 млн 925 тис. м куб. лісоматеріалів хвойних порід, із них до Туреччини понад 483 тис. м куб., що складає 25,1% загальної кількості експортованих лісоматеріалів хвойних порід.

Разом з цим, станом на грудень поточного року Україна отримала від Туреччини ряд нотифікацій при експорті 2482 м куб лісоматеріалів хвойних порід.

«Туреччина для України важливий міжнародний партнер у торгівлі лісоматеріалами. Ми не можемо втрачати цей ринок, якщо в подальшому не будемо дотримуватися зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках членства в Міжнародній конвенції захисту рослин, а також фітосанітарних вимог Туреччини», - наголосив директор Департаменту.

У свою чергу Чайковський наголосив, що Держпродспоживслужба стурбована такою динамікою надходження нотифікаційних повідомлень. «Звичайно, після надходження кожної нотифікації проводяться розслідування причин, які призвели до неї. Якщо це провина державних фітосанітарних інспекторів, то до них застосовуються заходи дисциплінарного впливу. Але наразі йдеться про те, що кожен учасник процесу повинен займати надзвичайно відповідальну позицію», - зазначив він.

За словами учасників наради, ситуація, яка склалася з вітчизняною деревиною, потребує негайних спільних дій Держпродспоживслужби, Держлісагенства та бізнесу.

За результатами наради учасники вирішили посилити заходи для забезпечення надходження до Туреччини української деревини, а також активізувати взаємодію між всіма зацікавленими учасниками ринку з метою напрацювання конструктивних рішень та виправлення ситуації.

Зокрема домовились про наступне:

- В період з квітня по червень 2018 року, відповідно до підпунктів а) та в) пункту 1.5 Додатку 4 Положення про карантин рослин Турецької Республіки, МСФЗ 10, Закону України “Про карантин рослин” та наказу Мінагрополітики від 07.08.2012 № 487 за результатами обстежень лісонасаджень офіційно встановити виробничі ділянки, вільні від Monochamus spp., Pissodes nemorensis, P. strobi, P. terminalis, P. castaneus та Scolytus morawitzi. Після встановлення ділянок вільних від вищезазначених ентомологічних організмів повідомити Міністерство продовольства, сільського господарства та тваринництва Турецької Республіки.

- З 15.06.2018 р. повідомити Турецьку сторону про виробничі ділянки, вільні від зазначених ентомологічних організмів яка буде оновлюватись.

- При вивезенні деревини з інших місць здійснювати 100% обробку деревини, як це зазначено в підпунктах с, d, e, f пункту 1.5 Додатку 4 (Спеціальні вимог щодо рослин та продукції рослинництва) Положення про карантин рослин Турецької Республіки. (сушка, просочування, фумігація). Фумігацію здійснювати виключно препаратами зареєстрованими у Переліку пестицидів та агрохімікатів, відповідно до регламенту.

- У випадку виявлення невідповідності деревини чинному законодавству України та Туреччини надавати відмову у видачі фітосанітарних сертифікатів та скасовувати статус вільних ділянок

- При формуванні експортних партій деревини до Туреччини та у випадку повернення транспортних засобів з деревиною проводити фітосаітарний контроль з фото-відео фіксацією.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Новини ЗЕД