ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Коментарі фахівців: Чи звільняються від оподаткування ввізним  митом документи та видання, що надсилаються в рамках  міжнародного обміну до освітніх, наукових або культурних  закладів, у тому ч...  - 2017/12/11 

2017/12/11

Чи звільняються від оподаткування ввізним митом документи та видання, що надсилаються в рамках міжнародного обміну до освітніх, наукових або культурних закладів, у тому числі бібліотек?

    Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 210.05

Коротка:

    При ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування митом документи та видання, які надсилаються в рамках міжнародного обміну до освітніх, наукових або культурних закладів, у тому числі бібліотек.

    Перелік закладів культури, освітніх та наукових закладів, до яких надсилаються документи та видання у рамках міжнародного обміну, що звільняються від оподаткування митом, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 486.

Повна:

    Відповідно до п. 9 частини першої ст. 282 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями при ввезенні на митну територію України звільняються від оподаткування митом документи та видання, які надсилаються в рамках міжнародного обміну до освітніх, наукових або культурних закладів, у тому числі бібліотек.

    Перелік закладів культури, освітніх та наукових закладів, до яких надсилаються документи та видання у рамках міжнародного обміну, що звільняються від оподаткування митом, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 486.

    При цьому згідно з ч. 2 розд. ІІ Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа (далі – МД), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.08.2012 за № 1372/21684, у графі 36 МД зазначається цифровий код пільги з ввізного мита "010" відповідно до класифікатора звільнень від сплати митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20.09.2012 № 1011 "Про затвердження відомчих класифікаторів інформації з питань державної митної справи, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій".

    Разом з тим, ст. 247 МКУ встановлено, що за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування органів доходів і зборів або поза робочим часом, установленим для них, із заінтересованих осіб справляється плата у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України.

    Порядок справляння плати за виконання митних формальностей органами доходів і зборів поза місцем розташування цих органів або поза робочим часом, установленим для них затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.10.2017 № 862, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.11.2017 за № 1385/31253 (далі – Порядок № 862).

    Розміри такої плати затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 року № 93 "Про справляння плати за виконання митних формальностей митними органами поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".

З інформаційних ресурсів Інтернету: http://zir.sfs.gov.ua/



MDoffice

Новини ЗЕД