ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Постанова КМУ про спрощену процедуру реєстрації ліків  стосується лише соціально-небезпечних захворювань  - 2016/04/29  

2016/04/29

   Олег Мусій
   КИЇВ. 28 квітня. УНН. Насправді прийняття такої постанов без закону — це некоректно, про те, напевно цей крок КМУ продиктований тими труднощами, з якими зіткнулися міжнародні організації, що закуповують для України ліки. Про це у коментарі УНН зазначив народний депутат, член комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Олег Мусій, коментуючи постанову КМУ № 312 “Про внесення змін до Порядку державної реєстрації” (перереєстрації) лікарських засобів.

      “Ця постанова прийнята для тих ліків, які передбачені у законі, і передбачають закупівлі медикаментів по спрощеній процедурі саме для лікування туберкульозу, ВІЛ-СНІДУ і орфанних захворювань.

      Цей документ розкриває сам механізм, яким чином має бути дійсно ця реєстрація відбуватися, і буде стосуватися вона виключно лише цих соціально-небезпечних захворювань, як передбачено чинною 9 статтею закону “Про лікарські засоби”, — сказав він.

      За словами нардепа, коли буде проголосовано новий ЗУ “Про лікарські засоби”, чи то урядовий, чи то парламентський, то дія зазначеної постанови КМУ “буде розповсюджуватися на всі лікарські засоби, а не тільки на лікування соціально-небезпечних захворювань”.

      “Вона (постанова КМУ № 312) не стосується всіх лікарських засобів. Але у разі прийняття ЗУ „Про лікарські засоби“, вона автоматично буде розповсюджуватися на всю статтю нової редакції. От у нас, наприклад, це 15 стаття, там є спрощена процедура”, — уточнив політик.

      О.Мусій також припустив, що спонукав КМУ до прийняття такої постанови скандал, який стався під час “години запитань до Уряду”.

      “Швидше за все, мотивація її прийняття, — реально от після того скандалу і години запитань до уряду, коли О. Корчинська задавала питання, чого ліки по онкології не поставляються,і де ж ці міжнародні закупівлі, чому ліків немає фізично. Швидше за все стикнулися міжнародні організації, які купили медикаменти по тендерах, що важко довезти ліки, без цієї процедури, і швидше за все, це як наслідок того, що немає поставки деяких медикаментів і аби забезпечити поставку вже куплених медикаментів, треба було прийняти оцю постанову. Може є й інакша причина, але логічно це так”, — резюмував він.

      Нагадаємо, як повідомляв УНН, КМУ прийняв постанову про спрощення процедури реєстрації ліків.

      Також нагадаємо,що сьогодні у ВРУ перебувають два законопроекти “Про лікарські засоби”, один з який надав КМУ, інший — авторства народних депутатів.

      Так, О. Мусій, коментуючи законопроект “Про лікарські засоби”, внесений Урядом, зазначив, що він справляє враження “лобістського”.

      За словами Голови профільного комітету ВРУ О.Богомолець, урядовий законопроект містить норми, які нівелюють захисні бар’єри проти надходження на вітчизняний ринок неякісних ліків.

      Нардеп пояснила, що в разі прийняття урядового законопроекту, фармкомпанії, які мають європейську реєстрацію, попри заборону реалізації ліків на території ЄС, зможуть безперешкодно збувати свої неякісні ліки на території України.

      “В Європі існують дві процедури із реєстрації. Одна процедура авто реєстрації із дозволом на експорт, а друга — реєстрація з дозволом на продаж в середині країни. Є компанії, які випускають неякісні ліки, вони реєструються в одній із європейських країн, але там після перевірки їм не дають дозволу продавати ті препарати в середині країни, а дають можливість тільки сплачувати податки і препарати продавати на експорт”, — зазначила вона.

      Таким чином, за словами О.Богомолець, підприємства які мають автореєстрацію у ЄС і заборону на продаж ліків у середині країни, зможуть постачати свою продукцію на ринок України.

      Натомість, як пояснив нардеп А. Шипко, ЗУ “Про лікарські засоби” № 2162Д авторства народних депутатів, — є результатом роботи двох робочих груп, який враховує пропозиції як експертів галузі, так і пацієнтських організацій.

      “Тому дві робочі групи об’єднали зусилля та на базі профільного комітету ВР протягом року працювали над розробкою нової редакції Закону „Про лікарські засоби“ з урахуванням думок, зауважень та пропозицій як експертів і фахівців галузі, так і пацієнтських організацій.

      У підсумку ми отримали об’єднаний законопроект № 2162Д, який відповідає директивам ЄС і має задовольнити усіх операторів ринку та зробити ліки доступними, не предметом розкоші, як зараз.

      Проект Закону 2162Д містить не лише питання спрощення процедур, а й регулює клінічні випробування, питання розробки ліків, ввезення незареєстрованих препаратів, встановлює вимоги до виробництва й реклами ліків та інше”, — зазначив він.


УНН

Новини ЗЕД