ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Коментарі фахівців: Чи існують обмеження та заборони при  ввезенні громадянами на територію України дієтичних добавок?  -  2016/04/01 

2016/04/01

Чи існують обмеження та заборони при ввезенні громадянами на територію України дієтичних добавок?

    Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 214.01

Коротка:

    Оскільки дієтичні добавки виготовляються у вигляді таблеток, капсул, драже, порошків, рідин або інших формах, то громадяни можуть ввозити на митну територію України для власного споживання дієтичні добавки на загальну суму, що не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

    в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу або

    без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу.

Повна:

    Відповідно до ст. 1 Закону України від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" зі змінами та доповненнями під дієтичною добавкою слід розуміти харчовий продукт, що споживається у невеликих визначених кількостях додатково до звичайного харчового раціону, який є концентрованим джерелом поживних речовин, у тому числі білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин (цей перелік не є виключним), і виготовлений у вигляді таблеток, капсул, драже, порошків, рідин або інших формах.

    Частиною першою ст. 378 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) встановлено, що пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.

    При цьому обмеження, встановлене частиною першою ст. 378 МКУ, не поширюється, зокрема, на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України (частина друга ст. 378 МКУ).

    Обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 434 "Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання", відповідно до якої громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, що не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

    в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

    без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

    без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

    Враховуючи, що дієтичні добавки виготовляються у вигляді таблеток, капсул, драже, порошків, рідин або інших формах, то громадяни можуть ввозити на митну територію України для власного споживання дієтичні добавки на загальну суму, що не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

    в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу або

    без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу.

    Окремі дієтичні добавки можуть містити продукти тваринного походження та бути забороненими до ввезення в Україну.

    Перелік діючих заборон на імпорт в Україну об"єктів ветеринарно-санітарного контролю та нагляду розміщено на офіційному сайті Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України (www.vet.gov.ua, розділ "Обмеження обігу товарів").

З інформаційних ресурсів Інтернету: http://zir.minrd.gov.ua/



MDoffice