ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Коментарі фахівців: За якою ставкою оподатковуються операції  з вивезення товарів за межі митної території України в митному  режимі експорту та які операції з вивезення звільняються від  опода...  - 2016/02/25 

2016/02/25

За якою ставкою оподатковуються операції з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі експорту та які операції з вивезення звільняються від оподаткування ПДВ?

    Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс 101.09

Коротка та повна відповіді ідентичні.

    Відповідно до п. «а» п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу України від 02 грудня

    2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються податком на додану вартість (далі – ПДВ) за нульовою ставкою.

    Пунктом 195.2 ст. 195 ПКУ передбачено, що у разі якщо операції з постачання товарів звільнено від оподаткування на митній території України відповідно до положення розділу V ПКУ, до операцій з експорту таких товарів застосовується нульова ставка.

    Зокрема, звільнені від оподаткування ПДВ операції визначені ст. 197 ПКУ.

    При цьому до деяких операцій з експорту товарів не застосовується нульова ставка, зокрема:

    операції з вивезення товарів у митному режимі реекспорту звільняються від оподаткування, крім операцій з вивезення відповідно до п. 5 частини першої ст. 86 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями, що оподатковуються податком за ставкою, визначеною п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ (п. 206.5 ст. 206 ПКУ);

    операцій з вивезення культурних цінностей у митному режимі експорту (210.7 ст. 210 ПКУ);

    до 1 січня 2017 року звільняються від оподаткування ПДВ операції з вивезення в митному режимі експорту відходів та брухту чорних і кольорових металів, а також паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів) товарної позиції 4707 згідно з УКТ ЗЕД. Переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджуються Кабінетом Міністрів України (п. 23 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ).

З інформаційних ресурсів Інтернету: http://zir.minrd.gov.ua/



MDoffice

Новини ЗЕД