ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Податковий контроль за трансфертним ціноутворенням  удосконалено  - 2015/01/06 

2015/01/06

   

ВР України
Закон
"Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням"
від 28.12.2014 N 72-VIII


Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 28.12.2014 N 72-VIII, яким вносяться зміни до Податкового кодексу щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням.

   Зокрема, Законом передбачено, що платник податку, який бере участь у контрольованій операції, повинен визначати обсяг його оподатковуваного прибутку відповідно до принципу "витягнутої руки".

   Обсяг оподатковуваного прибутку, отриманого платником податку, який бере участь в одній чи більше контрольованих операціях, вважається таким, що відповідає принципу "витягнутої руки", якщо умови зазначених операцій не відрізняються від умов, що застосовуються між непов"язаними особами у співставних неконтрольованих операціях.

   Якщо умови в одній чи більше контрольованих операціях не відповідають принципу "витягнутої руки", прибуток, який був би нарахований платнику податків в умовах контрольованої операції, що відповідає зазначеному принципу, включається до оподатковуваного прибутку платника податку.

   Встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" здійснюється за одним із таких методів:

   порівняльної неконтрольованої ціни;

   ціни перепродажу;

   "витрати плюс";

   чистого прибутку;

   розподілення прибутку.

   Крім цього, удосконалено поняття "пов"язані особи" та уточнено перелік контрольованих операцій.

   Закон набрав чинності 1 січня 2015 року.

www.ligazakon.ua