ГоловнаКонтактиМапа сайта

  З сьогоднішнього дня вироби медпризначення реалізуються із  20% ПДВ  - 2014/07/01 

2014/07/01

   Як відомо, постанова КМУ від 23 квітня 2014 р. № 118 з актуальним переліком медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягає оподаткуванню за пільговою ставкою ПДВ 7% (далі — перелік), втратить чинність уже з 1 липня 2014 р.

   З сьогоднішнього дня вироби медпризначення реалізуються із 20% ПДВУ рамках виконання норми Податкового кодексу України (пп. «в» п. 193.1) КМУ за поданням МОЗ України має прийняти відповідний нормативно-правовий акт, яким буде затверджено новий перелік таких виробів.

   На сьогодні на сайті МОЗ України опубліковано 2 відповідних проекти постанови КМУ з різними підходами щодо формування переліку.

   Суть першого проекту полягає в тому, що ПДВ за ставкою 7% застосовується за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України всіх медичних виробів у значенні, визначеному в Технічних регламентах щодо медичних виробів, статус яких підтверджується або свідоцтвом за процедурою державної реєстрації, або декларацією за процедурою оцінки відповідності, або ж заявою щодо медичних виробів особливого призначення.

   На думку Асоціації «Оператори ринку медичних виробів» (далі — Асоціація), така концепція є прийнятною та зрозумілою для операторів ринку, про що Асоціація в рамках участі у громадському обговоренні проекту постанови КМУ заявила у своєму листі до МОЗ України, Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та інших зацікавлених центральних органів виконавчої влади.

   Альтернативою першому проекту став опублікований проект постанови КМУ з переліком, сформованим на основі нині чинного з урахуванням нових кодів класифікації УКТЗЕД. Окремі позиції було конкретизовано відповідно до рекомендацій МОЗ України та Міністерства доходів і зборів України.

   Наприклад, код 9619 00* «пелюшки для немовлят, підгузки» був конкретизований таким чином: «пелюшка для немовлят, підгузки (підгузники) та Інші аналогічні вироби, що використовують при нетриманні» (у тому числі для дорослих).

   Обидва проекти постанов КМУ в разі прий­няття мали б набути чинності з 1 липня 2014 р.

   З метою недопущення застосування з 1 липня 2014 р. ставки ПДВ у розмірі 20% за операціями з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України медичних виробів Асоціація неодноразово зверталася на адресу Уряду, центральних органів виконавчої влади та народних депутатів України.

   Крім того, Асоціація шляхом подання телеграми та факсограми звернулася до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка вранці перед засіданням Уряду, зокрема з проханням розглянути це питання на засіданні 25 червня 2014 р. та вжити відповідних заходів шляхом прийняття актів КМУ щодо затвердження нового переліку медичних виробів.

   Враховуючи відсутність розгляду Урядом питання ПДВ на медичні вироби, з 1 липня 2014 р. операції з постачання на митній території Украї­ни та ввезення на митну територію України всіх без винятку медичних виробів (як імпортного, так і вітчизняного виробництва) будуть обкладатися за ставкою 20% ПДВ.

   Звертаємо увагу, що операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України, у тому числі таких медичних виробів, як пелюшки для немовлят та підгузки, з 01.07.2014 р. також будуть підлягати обкладенню ПДВ за повною ставкою 20%, що призведе до збільшення вартості цих виробів для батьків новонароджених.

   Асоціація вважає це вкрай критичним на неприйнятним, особливо тоді, коли в рамках реа­лізації Закону України від 27 березня 2014 р. № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 01.07.2014 р. встановлюються зменшені соціальні виплати матерям при народженні дітей, а також відбулася загальна девальвація гривні та ріст інфляції.

   На нашу думку, якщо все-таки до 01.07.2014 р. відбудеться ще одне засідання Уряду і буде прийнято відповідне рішення, існує значна ймовірність його несвоєчасного опублікування, що безпосередньо призведе до того, що оператори не зможуть використовувати затверджений перелік, оскільки згідно з Регламентом Кабінету Міністрів України, затвердженим постановою КМУ від 18.07.2007 р. № 950, постанова КМУ набуває чинності з дня її офіційного опублікування, якщо інше не передбачено такою постановою, але не раніше дня її опублікування.

   Яскравим прикладом для операторів ринку є те, що відбулося у квітні цього року, коли перелік було прийнято Урядом ще 23.04.2014 р., а чинності він набув тільки 26.04.2014 р., тобто ще 3 дні з моменту прийняття акта КМУ медичні вироби на законних підставах підпадали під повну ставку ПДВ.

   Таким чином, Асоціація констатує, що механізм обкладення ПДВ медичних виробів з 01.07.2014 р. та, як наслідок, їх вартість для населення України залежить виключно від політичного рішення Уряду.

   За матеріалами,
наданими Асоціацією «Оператори ринку медичних виробів»

apteka.ua