ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Україна може експорт товарів до ЄС у преференційному режимі  вже наприкінці квітня – В.Пятницький  - 2014/03/27  

2014/03/27

   

   КИЇВ. 27 березня. УНН. Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький у рамках засідання робочої групи "Торгівля, в тому числі сільське господарство" обговорив із делегацією Європейської комісії (ЄК) особливості застосування автономних торговельних заходів до України з боку Європейського Союзу, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.


   За повідомленням, на засіданні було обговорено питання підписання положень Угоди про створення зони вільної торгівлі. Європейською стороною було зазначено, що це відбуватиметься за схожою процедурою підписання політичних положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


   Водночас представники ЄС поінформували про порядок застосування автономних торговельних преференцій (АТП), у рамках яких Євросоюз в односторонньому порядку надаватиме українському експорту преференційний режим відповідно до положень ЗВТ Україна — ЄС.


   “Орієнтовно зазначені преференції мають вступити в дію для Української сторони наприкінці квітня — початку травня ц.р. і діятимуть до 1 листопада ц.р. У цьому зв’язку сторона ЄС закликала прискорити процес підписання й ратифікації усього тексту Угоди про асоціацію до згаданого терміну”, — зазначив Валерій Пятницький.


   Він повідомив, що у цьому контексті сторони обговорили вимоги законодавства ЄС щодо видачі сертифікатів походження товарів, на підставі яких українські експортери мають змогу користуватися автономними торговельними преференціями ЄС.


   При цьому представники ЄС підкреслили, що товарам походженням з Криму режим АТП не буде надано.


   Також делегація Європейської комісії закликала найближчими тижнями налагодити адміністративне співробітництво з українськими митними органами або ТПП України у сфері видачі сертифікатів походження товарів відповідно до вимог ЄС.


   Також під час зустрічі обговорено стан справ у сфері імплементації Україною ветеринарних і фітосанітарних норм ЄС, дотримання яких дасть змогу зняти обмеження для експорту зернових, м’яса птиці, яєць тощо.


   “Сторона ЄС підтвердила готовність ініціювати верифікаційні місії до сільськогосподарських підприємств України з метою прискорення процесу їх сертифікації, зокрема у галузі молочного скотарства”, — повідомив Валерій Пятницький.


   Окрім того, Єврокомісія готова надати експертну допомогу Держветфітослужбі України для зміцнення інституційної здатності у імплементації вищезгаданих норм і стандартів ЄС.


   Як зазначив Урядовий уповноважений, особливої уваги сторони надали стану врегулювання проблемних питань торговельних відносин між Україною та ЄС. Представники ЄК закликали Україну невідкладно переглянути обмежувальні заходи щодо експорту свинини з Польщі та Литви у зв’язку з поширенням африканської чуми свиней, забезпечивши їх відповідність вимогам СОТ (принцип регіоналізації).


   “Сторона ЄС очікує від України врегулювання питань утилізаційного збору на імпортні автомобілі, спеціальних захисних заходів на імпорт автомобілів, вимог щодо місцевої складової при виробництві „зеленої“ електроенергії, і також перегляду тарифних зобов’язань України в рамках СОТ”, — зазначив Валерій Пятницький.


   Джерело: УННУНН

Новини ЗЕД