ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Залізничники працюють над збільшенням пропускної спроможності  інфрастуктури у напрямку морських портів  - 2014/01/29  

2014/01/29

У 2013 році залізничники здійснили комплекс заходів із розвитку залізничної інфраструктури припортових станцій та збільшення пропускної спроможності залізничних підходів до портів Азово-Чорноморського басейну. На окремих дільницях вже укладено другі колії, здійснено електрифікацію, проведено реконструкцію пристроїв сигналізації, автоматизації та блокування (пристрої для управління рухом поїздів - СЦБ). На усі роботи використано 39,31 млн грн., із яких власних коштів залізниць – 29,35 млн грн., коштів інвестора – 9,96 млн грн.
Зокрема, коштом інвестора - ТОВ «Трансінвестсервіс», виконано роботи з будівництва роз’їзду 12 км дільниці Чорноморська – Берегова: укладено нові колії, здійснено електрифікацію, встановлено модуль поста електричної централізації. Завдяки реалізації цих заходів пропускна спроможність дільниці Чорноморська – Берегова збільшена з 32 до 44 пар поїздів на добу. Ділянка Чорноморська – Берегова Одеської залізниці є єдиним залізничним підходом до порту «Южний», на який припадає весь обсяг вантажів, що перевозяться до порту залізницею.
Коштом Одеської залізниці минулого року завершено роботи з модернізації електричної централізації (ЕЦ) з реконструкцією колійного розвитку станції Олександрівка та модернізації ЕЦ станції Трикратне. Модернізація системи електричної централізації стрілок та сигналів сприяє удосконаленню процесу перевезень, підвищенню пропускної та переробної спроможності станції, а також рівня безпеки руху поїздів і умов праці одеських залізничників. Реконструкція станції Трикратне дозволить збільшити пропускну спроможність напрямку Знам’янка – Помічна – Колосівка – Одеса-Сортувальна. Окрім реконструкції пристроїв контактної мережі та електропостачання, було завершено першу чергу реконструкції колійного розвитку станції Трикратне – укладено сім комплектів стрілочних переводів, виконані роботи з реконструкції другої головної колії та дільниць примикання до перегонів, укладено шосту станційну колію та побудовано вздовж неї платформу.
Продовжується робота з розробки проекту електрифікації дільниці Долинська – Миколаїв та дільниці Миколаїв – Колосівка.
Коштом Придніпровської залізниці здійснено низку колійних робіт на станції Джанкой: відремонтовані колії, стрілочні переводи та платформи.
Усі зазначені заходи реалізовувались у рамках дії галузевої програми комплексного розвитку залізничної інфраструктури портових переробних комплексів, припортових станцій та підходів до них. Дія програми розрахована до 2015 року.

Міністерство інфраструктури України