ГоловнаКонтактиМапа сайта

  На границе со Словакией образовались очереди  - 2014/01/14  

2014/01/14

   На українсько-словацькому кордоні виросли черги. Аби його перетнути, треба чекати від трьох до шести годин. Люди скаржаться на незручності і звинувачують словацьких митників у тому, що вони працюють надто повільно. Чи так це насправді, з"ясовували наші кореспонденти.

   Павло Білецький перетинає українсько-словацький кордон щотижня. Бо в нього нерозмитнена автівка. На такій він може їздити Україною не більше п"яти діб. Далі має або сплатити мито, або виїздити за межі держави. І потім заїжджати знову. Через неквапливість словацьких прикордонників і великі черги, бідкається чоловік, щоразу наражається на штраф.

   Павло Білецький, мешканець м. Ужгород:

   - Доводилось чекати від трьох до шести годин, щоб потрапити у Словаччину. Я маю транзитний автомобіль, котрий потрібно вивезти за митний межі митної території, якщо ні - порушення і штрафи немаленькі - від 3 до 8,5 тисяч гривень.

   На українській митниці кажуть: за останні три роки кількість машин, що перетинають кордон у пункті пропуску "Ужгород - Вишнє Німецьке", зросла майже вдвічі. Наприкінці минулого року пропустили 47 тисяч автівок. Бо оглядають - швидко.

   Зігмунд Гадар, начальник відділу організації митного контролю Чопської митниці:

   - По зеленому коридору ми оформляємо значить за 10 хвилин транспортний засіб, громадян за дві хвилини.

   Чому зі словацького боку черги - пояснює консул республіки Янка Буріанова. Згідно із шенгенськими нормами, огляд одного автомобіля може тривати від двадцяти хвилин.

   Янка Буріанова, генеральний консул Словацької республіки в м. Ужгород:

   - За нашими даними, максимальний час очікування перетину кордону становив дві-три години. У грудні ситуація погіршилася, збільшилася кількість подорожувальників утричі. А у пунктах пропуску не вистачає працівників.

   Проблему скоро вирішать, обіцяють у Словаччині. На пунктах пропуску незабаром збільшать кількість працівників.

Подробности