ГоловнаКонтактиМапа сайта

  Позиція Міністерства доходів і зборів України щодо ситуації з  МБТ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»   - 2013/01/24  

2013/01/24

   У справі з оформленням іспанських шприців, на які встановлено антидемпінгове мито, Державна митна служба України діяла виключно в межах чинного законодавства

   Товари та інші предмети, що ввозяться на митну територію України і вивозяться за її межі, підлягають обкладенню митом, якщо інше не передбачено Законом України «Про єдиний митний тариф».

   Антидемпінгове мито застосовується відповідно до Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту».

   Відповідне рішення про застосування антидемпінгових заходів приймає Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі.

   Відповідно до Рішення даної комісії від 29 вересня 2009 року встановлені антидемпінгові заходи у вигляді остаточного антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну шприців (об’ємом 10 мл походженням з Королівства Іспанія) — 196,38 %.

   Щодо зупинення дії Рішення Комісії, на яке посилаються представники компанії-імпортера - МБТ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», то такі заходи вживаються судами до прийняття результативного рішення по суті.

   Тобто, ухвала про зупинення дії оскаржуваного рішення не вирішувала спір, а мала на меті відстрочення виконання його вимог до встановлення судом правомірності його прийняття.

   Оскаржуване Рішення Комісії Вищим адміністративним судом України визнано правомірним та законним.

   Тому зазначені в ньому антидемпінгові заходи підлягають застосуванню протягом усього строку, на який вони запроваджувались.

   А особи, які в період дії Рішення Комісії ввозили на митну територію України товари, що є об’єктом демпінгу, зобов’язані сплатити до бюджету відповідні суми антидемпінгового мита.

   Митні органи, як контролюючі щодо імпортного мита, згідно з нормами Податкового кодексу України, зобов’язані здійснити донарахування платнику податків податкового зобов’язання у зв’язку із виявленням фактів неповноти сплати митних платежів.

   Враховуючи, що антидемпінгове мито не сплачувалося внаслідок чинних судових рішень, обов’язкових до виконання, жодних штрафних санкцій до МБТ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» не застосовувалося.

   Однак, у зв’язку з необхідністю сплати передбачених законом платежів, Київською регіональною митницею визначено розмір несплаченого податкового зобов’язання по сплаті антидемпінгового мита на суму понад 3,3 млн. грн.

Державна митна служба України

Новини ЗЕД