ГоловнаКонтактиМапа сайта

  ДМСУ: Щодо митних платежів при поміщенні товаріву митні  режими експорту, реекспорту, тимчасового вивезення, переробки  за межами митної території  - 2012/12/17  

2012/12/17

ДЕРЖАВНА МИТНА
СЛУЖБА УКРАЇНИ12.12.12 № 11.1/1.2-12.2/13948-ЕП

Начальникам митних органів

У зв’язку із запитами суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та відповідно до листа Міністерства фінансів України від 07.11.2012 № 31-08170-10-24/26728 Державною митною службою України опрацьовано питання надання митним органам забезпечення сплати митних платежів при поміщенні товаріву митні режими експорту, реекспорту, тимчасового вивезення, переробки за межами митної території. За результатами опрацювання зазначеного питання повідомляємо.

Частиною шостою статті 96 глави 17 Митного кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що при вивезенні за межі митної території України товарів, поміщених у митні режими експорту, реекспорту, тимчасового вивезення, переробки за межами митної території, положення цієї глави застосовуються з моменту початку переміщення зазначених товарів з митного органу відправлення і до моменту пред"явлення їх митному органу призначення.

Частиною першою статті 305 Кодексу встановлено, що у випадках, визначених цим Кодексом, виконання зобов"язань осіб, що випливають з митних процедур, забезпечуються шляхом надання митним органам забезпечення сплати митних платежів у способи, передбачені для відповідної митної процедури.

Згідно з частиною четвертою статті 286 товари, поміщені у митний режим експорту, оподатковуються вивізним митом у випадках, встановлених законом. Відповідно до частини другої статті 83 Кодексу для поміщення товарів у митний режим експорту особа, на яку покладається дотримання вимог митного режиму, повинна, зокрема, сплатити митні платежі, якими відповідно до закону обкладаються товари під час вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту.

Частиною тринадцятою статті 286 Кодексу встановлено, що товари, поміщені у митний режим переробки за межами митної території, оподатковуються вивізним митом відповідно до глави 24 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 164 поміщення товарів у митний режим переробки за межами митної території в установлених законом випадках здійснюється зі сплатою вивізного мита.


Згідно з частиною восьмою статті 286 Кодексу до товарів, поміщених у митний режим тимчасового вивезення, застосовується умовне повне звільнення від оподаткування вивізним митом при дотриманні вимог та обмежень, встановлених главою 19 цього Кодексу.

З огляду на зазначене, при переміщенні митною територією України товарів, поміщених у митні режими експорту, переробки за межами митної території та тимчасового вивезення необхідність надання митним органам забезпечення сплати митних платежів не випливає з норм Кодексу.

Разом з цим, відповідно до частини п’ятої статті 286 Кодексу товари, поміщені у митний режим реекспорту, звільняються від оподаткування вивізним митом, якщо інше не передбачено законом, при дотриманні вимог та обмежень, встановлених главою 16 цього Кодексу.

Слід зазначити, що згідно з положеннями Кодексу у митний режим реекспорту поміщуються іноземні товари, за винятком товарів, що реекспортуються відповідно до пункту 5 частини першої статті 86 Кодексу.

Враховуючи викладене вище, при поміщенні у митний режим реекспорту товарів, визначених Переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 461, надання митним органам забезпечення сплати митних платежів, що підлягали б сплаті при випуску таких товарів у вільний обіг на митній території України, є обов’язковим, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої статті 86 Кодексу.


Т.в.о Голови Служби

О.М.Дороховський

Новини ЗЕД